Jak wygrać z seksoholizmem?

O sposobie na wygranie z uzależnieniem, seksoholizmem oraz wszystkimi nałogami świata!

Menu Close

Ćpuńskie dawki – lek skrzywdzonych.

Gdyby nie nałóg nie pisałbym tych słów, uzależnienie uratowało mi życie! Skrzywdzony wygnaniem z emocjonalnego społeczeństwa, gdy nie sięgniesz po bilet do krainy ucieczki, płoniesz w piekle. Dlatego dzieci, starszych dzieci sięgają po ćpuńskie działki : seks, kokaina, leki, alkohol, hazard, gry, fanatyzm religijny, adrenalina, iluzja władzy, tatuaże, fajki, dzikie przygody, paragony z luksusowych butików – wszystko co pozwala choć na sekundę poczuć ułamek miłości, docenienia, wartości, 7 sekund spokoju, zapomnienia.

Co zrobić aby 7 sekund przedłużyć na wieczność. Odpowiedz uzdrowi Cię w pełni ale dopiero w odpowiednim czasie. Nagle poczujesz szczęście, miłość, emocje. Wszystko co pozwoli śmiać się z menelskich sposobów. Pisze te słowa w Albani, bus w trasie przestał działać, czekam na następnego. Ale ja działam, tak jak nigdy nie wyobrażałem sobie. Nadal wylewam herbatę na koszulę, ale już dogoniłem wiatr.

Może jesteś bardziej wydymany przez życie niż ja. Może teraz płaczesz, może czujesz się jak człowiek na pustyni. W każdej chwili możesz zacząć sadzić na niej drzewa. Z początku też się bałem. Nie jestem cudotwórcą. Zwykły ze mnie człowiek, który ma dość traktowania uzależnionych jak przestępców.

Ludzie obrzucają błotem „ćpunów” tylko dlatego, bo znają swoje ćpuńskie zachowania. Chcą odwrócić od siebie uwagę. Odbierając telefon z prośbę ratowania syna, przed dnem narkomana. Słyszę w słuchawce ojca, który sam go tam zaprowadził.

Czy ja mam żal do swoich rodziców? Nie, wybaczam im wszystko. Skrzywdzili mnie, to ich wina. Rodzic ma obowiązek kochać i przekazać dorosłość. Wiem, że sami nie dostali tego, dlatego nie potrafili dać tego i mi. Wierzę, że ten krąg nie musi trwać wiecznie. Możesz sięgnąć po młot i rozwalić to chore akwarium, które nie pozwala Ci żyć w pełni.

Wierzę w Ciebie. Wierzę, że Ci się uda. Bez ciśnienia i napinki.

Daniel aka „BONZAJ