Wiesz jakie to uczucie wpadać do dołka jako piłeczka do golfa? Czy zdajesz sobie sprawę jak jest być zamkniętym w butelcę niczym Twój ulubiony napój? Czy wiesz jak to jest śpiewać dla 120 000 tysięcy fanów? Czy poczułeś się kiedyś jak senny kot? Nie łatwo jest zrozumieć kogoś kim nigdy nie byłeś. Co jakiś czas zdobywasz nowe doświadczenia. Jutro możesz poczuć się jak zmęczony pływak, za 123 dni zrozumiesz jak to jest być w 1/2 pogryzionym przez mrówki. Czy wiesz jak czuje się seksoholik? Nie byłeś, nie byłaś w tej sytaucji kiedy na widok kota – tworzą Ci się myśli – czy to higienicznie zapiąć go styłu swoim kutasem? Czy mnie ugryzie? A to wszystko aby poczuć to magiczne napięcie, które pozwala Ci odpłynąć.

Dzisiaj wysterelizowałem swoją kotkę. Wiele ludzi myśli, że seksoholizm tak jak ruje u kotów można pokonać „skuteczną operacją” 3 godziny, 180 złotych i Twój seksoholik wyzdrowiał. Został wykastrowany i wprawdzie już bez jaj ale zdrowy. Średnio 2 razy w tygodniu dostaje takiego maila – „Bonzaj, co mam robić? Za miesiąc mam sprawe w sądzie, musze być zdrowy!” albo „Proszę zdradź mi sposób i ćwiczenia abym wyzdrowiał jak najszybciej, bo już dłużej tak nie mogę”. (Najlepiej i najtaniej iść do systemowej placówki z NFZ. Spotkanie z chłodnymi i obojętnymi na Twój los terapeutami potrafi pomóc i zmotywować do zmian.)

Niestety „magiczna operacja” nie istnieje. Nawet gdy utniesz sobie jaja nadal będziesz chory. Może w to nie wierzysz, jednak co 2 seksoholik miał taki pomysł. Ja również. „Pozbędę się problemu, zszyje i będę mógł być wreszcie normalnym ojcem i mężem.” Aby wyzdrowieć trzeba nauczyć Twój umysł na nowo. Potrzebujesz wgrać nowy system, niczym upload programu komputerowego. W tym przypadku pasek ładownia również ma 100%. Jednak postęp aktualizacji systemu może nagle przyśpieszyć do 3 % po czym spaść do 0.3%. Po miesiąciu Twój postęp może być na 0%. Po 4 miesiącach zawitasz na przygnębiające 10% ale osiągnięcie 100% jest warte! Ile? Sam wiesz najlepiej. Jeśli nie. To warto się zastanowić i wypisać dlaczego pragniesz osiągnąć 100%. Co Ci grozi przy braku aktualizacji? To Twoje życie! Zrobisz z nim co chcesz!